Navigace

CZK / EUR

7 tipů pro udržení čistoty v domě

bytove-doplnky-domacnost-uklid.jpg

Udržet doma čistotu a pořádek není vždy snadné, zvláště pokud nemáte rádi uklízení. Radíme vám, abyste s péčí o domácnost nečekali na poslední chvíli, ale prováděli úklid pravidelně. 

Jak mít doma čistotu po celý rok? 

Úklid obývacího pokoje, kuchyně, koupelny a všech ostatních místností v domě vyžaduje určitou péči. Prach se dostane všude, zejména na nábytek, pohovky a další textilie. Prvním krokem tedy je zbavit se prachu. Zde je několik doporučení, jak udržet váš domov čistý po celý rok.

1 - Vyčistěte podlahu a dlaždice 

Prvním krokem při čištění je odstranění prachu a nečistot z vašeho nábytku a podlah. Důkladně vysajte v každé místnosti vašeho domova bez ohledu na typ podlahy. Pod nábytkem, pod kobercem, ale i za nábytkem.

Pro důkladný úklid přichází čas vytřít podlahu. Podle typu podlahy (dřevěná podlaha, dlažba, mramor atd.) dbejte na výběr vhodného prostředku a smíchejte jej s litrem vody. Můžete použít prostředek pro větší lesk a odstranění všech odolných skvrn.

Je důležité nechat podlahu i dobře zaschnout. Váš dům bude provoněný a podlaha se bude lesknout.

2 - Vyčistěte si koberce

Dalším krokem je čištění koberců. U malých koberců někdy stačí jednoduché provětrání. Vytřeste je z okna a nechte je chvíli vyvětrat.

U větších koberců nebo předložek začněte vysáváním, abyste odstranili veškerý zbývající prach nebo chlupy, které po vašem mazlíčkovi zůstaly.

Viditelné skvrny odstraňte odstraňovačem skvrn. Doporučujeme produkt vyzkoušet na skryté části koberce a zkontrolovat, zda nedojde k poškození. 

Nakonec můžete všechny koberce hloubkově vyčistit speciálním šamponem a vstřikovacím-extrakčním strojem (typ Hagerty).

Pozor na výběr správného čisticího prostředku - před použitím si přečtěte návod k použití.

3 - Ukliďte si koupelnu

Stejně jako kuchyně, i koupelna občas potřebuje důkladný úklid. Postupem času se bude usazovat vodní kámen a prach, budou se objevovat plísně. To znamená, že je důležité tuto místnost a veškeré její vybavení dezinfikovat. Nezapomeňte vždy věnovat pozornost spárám dlaždic.

Pro obnovení lesku koupelnového vybavení naneste na stěny umyvadla, sprchového koutu nebo vany čisticí prostředek a poté čištěný povrch přetřete houbou. To by mělo pomoci odstranit všechny odolné nečistoty.

Zaměřte se na místa, která se obtížně čistí, jako je okolí vodovodních baterií, sprchových hlavic a rohy vany a sprchového koutu. Vodní kámen má totiž tendenci se na těchto místech dlouho držet. 

Produkt nechte několik minut působit a poté opláchněte teplou vodou. Nakonec všechny povrchy, které jste právě vyčistili, otřete suchým hadříkem z mikrovlákna.

Existují i ​​specifické přípravky na čištění obkladů a koupelen, které práci usnadní a zpříjemní.

4 - Péče o textilie a jejich praní

Nyní se můžete pustit do výměny ložního prádla a dalších textilií ve svých pokojích, jsou totiž skutečnými hnízdy roztočů.

Využijte tohoto úklidu k vyprání i těch textilií, které jste nikdy předtím neprali. Přikrývku a polštáře klidně dejte do pračky. Můžete je i jednoduše vyvětrat na čerstvém vzduchu, což je méně radikální, zato rychlejší řešení.

Myslete také na svou čalouněnou pohovku. Před čištěním byste ji měli nejprve vyluxovat nebo oprášit. Poté naneste pěnu nebo suchý šampon určený k čištění čalouněného nábytku (např. Hagerty). Tyto přípravky rychle a důkladně vyčistí koberce, čalounění a textilie. 

5 - Roztřiďte si skříně

Úklid v kuchyňských skříňkách a dalších kuchyňských úkožných prostorech vám může pomoci zjistit, co využíváte a co můžete přesunout nebo vyřadit. 

Někdy je potřeba sebrat odvahu a provést důkladné roztřídění ve všech místnostech vašeho domova, zvláště tam, kde se vám hromadí nepořádek. Zbavte se věcí, které již nepoužíváte, odstraňte nepořádek, uvolněte místo a optimalizujte své úložné prostory.

6 - Udržujte své spotřebiče

Při úklidu kuchyně využijte příležitosti a vyčistěte i své spotřebiče.

Pokud máte tu možnost, přepněte troubu do režimu pyrolýzy při 500 °C. Tak odstraníte mastnotu nahromaděnou během posledních použití a troubu vyčistíte. Spusťte také myčku naprázdno, na maximální teplotu, s obvyklou dávkou mycího prostředku a zkontrolujte, zda nejsou ucpané trysky.

Nezapomeňte také odvápnit váš kávovar a konvici pomocí speciálního odvápňovače.

7 - Nechte svůj stůl zářit

Nakonec se postarejte o doplňky ke stolu. Zčernalo se vám stříbro? Nebojte se, je to normální. Stříbro postupem času oxiduje a nakonec zčerná. Toto je nevyhnutelná změna, ale můžete ji snadno napravit. Stříbrné příbory, stříbrný podnos nebo stříbrnou kávovou sadu rozzáříme pomocí několika jednoduchých a účinných tipů.

Pomocí vhodných přípravků na čištění stříbra (např. Hagerty) můžete během okamžiku dát všem svým stříbrným a postříbřeným předmětům nový život.

Profesionální čističe a péče o všechny povrchy v domácnosti 

Hagerty je specialista na pečující a čisticí prostředky pro váš domov. Udržujte své podlahy, koberce, textilie, okna, dekorativní předměty, stříbro atd. čisté a krásné s našimi snadno aplikovatelnými prostředky.S Hagerty se váš domov bude opět lesknout.

Přípravky na čištění koberců, koberců a podlah

Pomocí 5* šamponového koncentrátu hloubkově vyčistěte váš koberec, koberečky a textilie. Využijte čistící šampon se vstřikovacím-extrakčním strojem. 

Nechte své podlahy zazářit s našimi čističi speciálně navrženými pro parketové, mramorové nebo kamenné podlahy. Odstraňují prach a nečistoty a odstraňují skvrny a pachy. Některé z nich obsahují esenciální oleje, které dodají vašemu domovu jemnou a voňavou vůni.

Čisticí rukavice z mikrovlákna

Pro údržbu vaší koupelny využijte naše trio rukavic z mikrovlákna. Jsou speciálně navržené k čištění a údržbě oken a zrcadel, vodovodních baterií z nerezové oceli a obkladů do sprchy. 

Prostředky na odstraňování skvrn na textiliích

Hagerty nabízí také produkty přizpůsobené k čištění vašich textilií (koberce, oblečení, matrace, polštáře atd...). Objevte třeba náš suchý prášek na čištění jemných tkanin, naši čistící pěnu na praní textilií nebo náš SOS sprej na odstraňování skvrn

Péče o stříbro

O své stříbrné nebo postříbřené předměty se také postarejte s produkty Hagerty. Nabízíme různé druhy čisticích prostředků podle vašich potřeb. Vyčistěte své stříbro rychle a snadno pomocí lázně, pasty, pěny, rukavic nebo speciálně impregnované bavlněné utěrky

Chcete-li objevit celý náš sortiment čisticích prostředků, navštivte náš online obchod

Může Vás také zajímat

Jarní úklid: jak vyčistit venkovní nábytek

| Petra Koubová

Blíží se krásné dny a my si brzy budeme moci užívat naše venkovní prostory. Jaro ale znamená velký…

Přečíst článek

7-Leading-Space-Boosting-Bathroom-Design-Ideas-scaled.jpg

Naše tipy pro rychlý úklid koupelny

V koupelně trávíte čas každý den, a proto je důležité se o ni starat. Uklízet tuto místnost je však…

Přečíst článek

sperky-I.jpeg

Víte jak čistit stříbrné šperky?

Stříbrné šperky mají tendenci oxidovat a to jim nesluší. Vraťte svým šperkům druhý život s…

Přečíst článek

kamenna-dlazba.jpeg

5 tipů na čištění kamenných podlah

Na kamenné podlaze časem ulpívají nečistoty a může dojít k jejímu zmatnění nebo dokonce poškození.…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace