Navigace

CZK / EUR

Jarní úklid: jak vyčistit venkovní nábytek

| Petra Koubová

Blíží se krásné dny a my si brzy budeme moci užívat naše venkovní prostory. Jaro ale znamená velký úklid. Než se pohodlně usadíte na zahradním lehátku, je čas dodat lesk vašim látkám a venkovním povrchům. 

Díky Hagerty a jejím čisticím prostředkům je péče o vaši terasu nebo balkon hračkou. Abyste si mohli rychle užít svůj venkovní prostor, uvádíme několik tipů na čištění.

Jak čistit venkovní matrace a polštáře?

Polštáře jsou důležitou součástí vašeho venkovního prostoru, protože dodávají vašemu nábytku barvu a pohodlí. Pokud však nebyly přes zimu chráněny před nepřízní počasí, budou na nich nahromaděné nečistoty, skvrny a pachy. 

Ať už se jedná o polštáře na lehátku nebo křeslech, zahradní pohovku nebo jakoukoli jinou venkovní látku, doporučujeme je důkladně vyčistit. 

Nejprve polštářky zatřeste, abyste odstranili prach a další nečistoty. Poté použijte speciální čistič venkovních tkanin k odstranění odolných skvrn a pachů.

Někdy polštáře nebo matrace nejsou snímatelné, takže čištění musí být prováděno přímo na povrchu. Některé potahy navíc nejsou omyvatelné vodou, takže je nutné chemické čištění.

Nejlepší čisticí prostředky na textil

Hagerty nabízí různé čisticí prostředky na tkaniny a textilie pro péči o matrace, polštáře nebo jiný venkovní nábytek. K dispozici je odstraňovač skvrn ve spreji, suchý šampon nebo čisticí pěna. 

Můžete si také pronajmout vysavač Blue H (vstřikovací – extrakční systém) a získat k němu šampon Hagerty, který do hloubky vyčistí vaše pohovky, koberce a textilní sedadla.

Šampon na suché čalounění

K čištění jemného a nepraného textilu je nejlepší dát vašim látkám chemické čištění. Hagerty nabízí Suchý šampon , suchý prášek, který vám umožní vrátit svěžest vašemu bytovému textilu (matrace, taburet, křeslo, koberec, polštář...).

Tento přípravek čistí a absorbuje nečistoty bez poškození povrchu a oživuje vlákna a barvy. Tkaniny se opět vyčistí a jsou chráněny před roztoči.

Jak to funguje?

- Vysajte celou plochu, kterou chcete vyčistit, abyste odstranili prach.

- Suchý šampon Hagerty rovnoměrně rozetřete na čištěnou plochu.

- Produkt zapracujte do vláken jemným třením povrchu (čistou, suchou a měkkou) houbou nebo kartáčem.

- Nechte působit 30 minut, poté důkladně vysajte po celém povrchu, abyste odstranili prášek.

Vysoce účinný odstraňovač skvrn ve spreji

Blíží se sezóna grilování a pikniků a po těchto krásných dnech se často objevují skvrny. Na oblečení nebo zahradní nábytek se snadno dostane nečistota a může být obtížné ji odstranit. 

Hagerty nabízí velmi účinný odstraňovač skvrn z látek a textilií, SOS Spot Remover . Tento čistící sprej slouží jako okamžitá náprava nežádoucích znamének, skvrn nebo znamének. Odstraňuje například skvrny od kávy, vína, mastnoty a další neblahé skvrny.

Jak to použít?

- Lahvičku dobře protřepejte a poté rovnoměrně nastříkejte Hagerty SOS Spot Remover na ošetřovanou oblast.

- Jemně vetřete kapalinu do povrchu houbou, měkkým kartáčem nebo neabrazivním hadříkem.

- Poté: nechte vyschnout na vzduchu a vysajte suchý povrch; nebo: praní v pračce (dodržujte pokyny výrobce k praní).

Pěnový čistič tkanin 

Hagerty nabízí pěnový čistič pro pratelné tkaniny, pěnový šampon . Tento produkt umožňuje údržbu a odstraňování odolných skvrn, jako je mastnota (z grilů nebo opalovacího krému), prach a skvrny, aniž by došlo k poškození tkaniny.

Tato čisticí pěna na čalounění a jemné látky je účinná a nezanechává stopy na omyvatelných látkách nebo kobercích. Recepturu lze použít na vnitřní i venkovní nábytek (sedačky, židle, polštáře, koberce, závěsy,...).

Jak produkt používat?

- Vysajte celou plochu, kterou chcete vyčistit, abyste odstranili prach

- Protřepejte aerosol a nastříkejte tenkou vrstvu Hagerty Foam Shampoo asi 50 cm od povrchu

- Šampon vetřete měkkou houbičkou a soustřeďte se na nejobtížnější skvrny.

- Nechte zaschnout a poté vysajte zcela suchý povrch.

Neutralizátor zápachu

Během léta kouř z grilu, smažení, pot atd. způsobí nepříjemný zápach na vašem čalounění. K nápravě použijte sprej na ničení zápachu, který odstraní nepříjemné pachy.

Doporučujeme používat Hagerty's Odour Eliminator . Výrobek vyrobený ze 100% přírodních ingrediencí osvěží textilie, zejména ty, které se mohou namočit, ale obtížně perou (jako jsou povlaky na polštáře, matrace, sedačky nebo dokonce klobouky, čepice a tašky).

Produkt nemění původní texturu ani barvu, respektuje vlákna a nezanechává žádné zbytky ani stopy.

Jak vyčistit podlahu z přírodního kamene?

Údržba terasy z přírodního kamene, jako je terakota, dlaždice, břidlice, zellige nebo pískovec, se může zdát obtížná, ale ve skutečnosti je to docela jednoduché, pokud budete postupovat podle správných kroků. 

Začněte zametením povrchu, odstraněním listí, nečistot a jiných nečistot. 

Následuje příprava čistícího roztoku, který vrátí co nejvíce původního lesku a lesku při respektování povrchu. S šamponem Hagerty's Natural Stone Care jednoduše rozmíchejte přípravek ve vodě (25 ml přípravku na 4 l teplé vody), dobře promíchejte a poté začněte čistit silným kartáčem.

Nechte důkladně zaschnout a podlaha je čistá a chráněná proti opětovnému znečištění.

Můžete také použít vysokotlaký čisticí stroj, ale ujistěte se, že tlak nastavíte správně, aby nedošlo k poškození kamenů.

A konečně, pro údržbu přírodních dřevěných podlah se obraťte na Hagerty Wood Floor Care a pro údržbu mramorových obkladů nebo leštěných betonových podlah se poraďte s Hagerty Marble Care .

Čištění ocelových a kovových povrchů

Kromě ratanových, plastových nebo dřevěných židlí je mnoho venkovního nábytku vyrobeno z kovu, oceli nebo nerezové oceli. Přestože povrchy z nerezové oceli mohou dodat vašemu venkovnímu prostoru moderní nádech, často se obtížně čistí.

Na tomto druhu kovu jsou totiž rychle vidět otisky prstů a další nečistoty a je praktické se jich rychle zbavit. K tomuto účelu nabízí Hagerty rukavice z mikrovlákna speciálně pro čištění nerezových, nerezových, hliníkových a kovových povrchů. 

Oboustranná rukavice je opakovaně použitelná, lze ji prát v pračce a k čištění stačí pár kapek vody. Dejte sbohem nechtěným stopám na kovových nohách stolu, nerezovém zábradlí nebo jiných površích, jako je lednice nebo trouba.

Pro čištění nerezových, ocelových nebo chromových dekorativních předmětů použijte Hagerty White Metal Polish lotion. Dokončete čištění pomocí White Metal Duster, který navrací lesk a poskytuje efekt proti zašpinění.

Jak vyčistit skleněný zahradní stůl?

Skleněný stůl může dodat vašemu venkovnímu prostoru elegantní nádech, ale nečistoty a skvrny se mohou rychle objevit (prach, pyl, otisky prstů atd.). Pro rychlé čištění a údržbu skleněného stolu se však ujistěte, že používáte roztok, který nepoškodí povrch.

Po zimě, pokud je povrch hodně znečištěný, použijte čistič speciálně určený k odstranění odolných skvrn.

Poté pro každodenní čištění skleněných nebo zrcadlových povrchů doporučujeme použít rukavice Hagerty z mikrovlákna na sklo . Rychle a efektivně odstraní nečistoty a prach. Je také šetrný k životnímu prostředí, protože k čištění vyžaduje pouze pár kapek vody a lze jej prát v pračce.

 

Závěrem lze říci, že jarní úklid je důležitý, protože vám umožní naplno si užít svůj prostor, jakmile přijde teplé počasí. Pravidelným čištěním zajistíte, že váš venkovní nábytek časem vydrží.

Může Vás také zajímat

7-Leading-Space-Boosting-Bathroom-Design-Ideas-scaled.jpg

Naše tipy pro rychlý úklid koupelny

V koupelně trávíte čas každý den, a proto je důležité se o ni starat. Uklízet tuto místnost je však…

Přečíst článek

bytove-doplnky-domacnost-uklid.jpg

7 tipů pro udržení čistoty v domě

Udržet doma čistotu a pořádek není vždy snadné, zvláště pokud nemáte rádi uklízení. Radíme vám,…

Přečíst článek

sperky-I.jpeg

Víte jak čistit stříbrné šperky?

Stříbrné šperky mají tendenci oxidovat a to jim nesluší. Vraťte svým šperkům druhý život s…

Přečíst článek

kamenna-dlazba.jpeg

5 tipů na čištění kamenných podlah

Na kamenné podlaze časem ulpívají nečistoty a může dojít k jejímu zmatnění nebo dokonce poškození.…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace