Navigace

CZK / EUR

Čištění hodinek

cisteni-hodinek.png

Hodinky patří mezi nejvíce namáhané doplňky, špiní se o povrch pracovního stolu, zanáší se mastnotami z krémů, potem, a proto rychle přicházejí o původní lesk.

Odkládání, skladování

Základní jednoduchá věc, kterou můžete pro své hodinky udělat, je sundávat si je při manuální práci, sportech. Předejdete tak zbytečnému poškrábání, otlučení, mechanickému ničení i zanášení nečistot. V době, kdy hodinky nepoužíváte, je odkládejte do krabičky k tomu určené – opět předejdete mechanickému poničení a zároveň předcházíte oxidaci.

Základní čištění

At už jde o kovové nebo kožené části hodinek, šetřete s vodou a omývejte je jen navlhčeným hadříkem, nikoliv pod proudem vody.

Leštění - kovové hodinky

Většina hodinek je vyrobena z nerezové oceli či z bílých kovů s podobnými vlastnostmi. Pro tento kov doporučujeme použít impregnovanou utěrku Hagerty Stainless Steel Cloth, která odstraní mastnotu a hodinky bez poškrábání krásně vyleští.


Leštění - kožený pásek

Kožený pásek leštěte přípravkem na kůži, jako je například krém Hagerty Leather Care, který kůži vyleští a zároveň chrání proti vlhkosti a mikroskopickým oděrkám.

Leštění – zlaté hodinky

Na leštění zlatých hodinek použijte impregnovanou utěrku na zlato, jako je např. Hagerty Gold Cloth, která hodinky vyčistí a dodá jim nový lesk.

Leštění – stříbrné hodinky

Na leštění hodinek ze stříbra použijte impregnovanou utěrku na stříbro, jako je např. Hagerty Silver Cloth, která hodinky vyčistí a dodá jim nový lesk.

Může Vás také zajímat

plastovy-nabytek-.png

Čištění plastového nábytku

Plast je velmi náchylný na poškrábání, při čištění je tedy nutné postupovat velmi opatrně. Vyhněte…

Přečíst článek

koberce.png

Čištění koberců

Koberce jsme zvyklí pravidelně vysávat, ale kromě běžného vysávání je třeba koberec jednou za čas…

Přečíst článek

podlahy.png

Čištění podlahy

Podlaha patří k nejnamáhanějším částem domácnosti, proto je náročné udržovat ji tak, aby vypadala…

Přečíst článek

silver-uvodni.png

Čištění stříbra

Zde vidíte fotku krásného nového stříbrného šperku. Stříbro ale bohužel za chvíli zkoroduje, mění…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace