Navigace

CZK / EUR

Čištění hodinek

cisteni-hodinek.png

Hodinky patří mezi nejvíce namáhané doplňky, špiní se o povrch pracovního stolu, zanáší se mastnotami z krémů, potem, a proto rychle přicházejí o původní lesk.

Odkládání, skladování

Základní jednoduchá věc, kterou můžete pro své hodinky udělat, je sundávat si je při manuální práci, sportech. Předejdete tak zbytečnému poškrábání, otlučení, mechanickému ničení i zanášení nečistot. V době, kdy hodinky nepoužíváte, je odkládejte do krabičky k tomu určené – opět předejdete mechanickému poničení a zároveň předcházíte oxidaci.

Základní čištění

At už jde o kovové nebo kožené části hodinek, šetřete s vodou a omývejte je jen navlhčeným hadříkem, nikoliv pod proudem vody.

Leštění - kovové hodinky

Většina hodinek je vyrobena z nerezové oceli či z bílých kovů s podobnými vlastnostmi. Pro tento kov doporučujeme použít impregnovanou utěrku Hagerty Stainless Steel Cloth, která odstraní mastnotu a hodinky bez poškrábání krásně vyleští.


Leštění - kožený pásek

Kožený pásek leštěte přípravkem na kůži, jako je například krém Hagerty Leather Care, který kůži vyleští a zároveň chrání proti vlhkosti a mikroskopickým oděrkám.

Leštění – zlaté hodinky

Na leštění zlatých hodinek použijte impregnovanou utěrku na zlato, jako je např. Hagerty Gold Cloth, která hodinky vyčistí a dodá jim nový lesk.

Leštění – stříbrné hodinky

Na leštění hodinek ze stříbra použijte impregnovanou utěrku na stříbro, jako je např. Hagerty Silver Cloth, která hodinky vyčistí a dodá jim nový lesk.

Může Vás také zajímat

Jarní úklid: jak vyčistit venkovní nábytek

| Petra Koubová

Blíží se krásné dny a my si brzy budeme moci užívat naše venkovní prostory. Jaro ale znamená velký…

Přečíst článek

7-Leading-Space-Boosting-Bathroom-Design-Ideas-scaled.jpg

Naše tipy pro rychlý úklid koupelny

V koupelně trávíte čas každý den, a proto je důležité se o ni starat. Uklízet tuto místnost je však…

Přečíst článek

bytove-doplnky-domacnost-uklid.jpg

7 tipů pro udržení čistoty v domě

Udržet doma čistotu a pořádek není vždy snadné, zvláště pokud nemáte rádi uklízení. Radíme vám,…

Přečíst článek

sperky-I.jpeg

Víte jak čistit stříbrné šperky?

Stříbrné šperky mají tendenci oxidovat a to jim nesluší. Vraťte svým šperkům druhý život s…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace