Navigace

CZK / EUR

Čištění jemných přírodních kamenů (perel, opálů, korálů, tyrkysů, aj.)

cisteni-jemnych-kamenu.png

Šperky s jemnými přírodními kameny potřebují tu nejšetrnější péči. Snadno se poničí - poškrábou, mohou se i rozlomit, změnit barvu. Abyste těmto jevům předešli, dobře je skladujte a pečujte o ně s těmi nejšetrnějšími přípravky. Pozor na univerzální čističe na šperky – mohly by jemné kameny poškodit!

Odkládání, skladování

Toto pravidlo platí stejně pro všechny šperky: Základní jednoduchá věc, kterou můžete pro kameny a šperky, ve kterých jsou vsazeny, udělat, je sundávat si šperky při manuální práci, sportech, na spaní. Předejdete tak zbytečnému poškrábání, otlučení, mechanickému ničení. Šperky s kameny odkládejte do šperkovnice nebo krabičky k tomu určené – opět předejdete mechanickému poničení a přístupu světla (sluneční záření, umělé osvětlení), které může způsobit změnu barvy.

Profesionální čištění

Každý šperk si zaslouží jednou za čas podstoupit profesionální čištění v klenotnictví, kde vám zároveň provedou případné opravy usazení uvolněných kamenů a podobně.

Jak vyčistit perly a další jemné kameny v domácím prostředí?

  1. Doma pravidelně odstraňujte nečistoty jemným vlhkým hadříkem.
  2. Po mechanickém očištění použijte šetrnou lázeň Fine Stones Clean. V balení Fine Stones Clean naleznete košíček, do kterého umístíte šperk. Šperk necháte ponořený v lázni po dobu 2 minut a pomocí držátka s košíčkem rotujete, aby se kapalina dostala do všech záhybů šperku. Nakonec pomocí držátka košíček se šperkem vyjmete z kapaliny a opláchnete celé ve vodě. Jak jednoduché. Díky košíčku s držadlem se navíc vůbec po celý proces nemusíte dotknout čisticího roztoku.
  3. Nakonec můžete šperk doleštit lešticí utěrkou Fine Stones Cloth.

Lázeň na přírodní kameny Fine Stones Clean chrání, čistí a obnovuje lesk jemných přírodních kamenů. Ideální pro perly, smaragdy, opály, korály, tyrkysy a ostatní přírodní kameny. Ponorná lázeň obsahuje rostlinné výtažky a glycerin.

Impregnovaná praktická textilní utěrka Fine Stones Cloth čistí a obnovuje lesk perel, smaragdů, opálů, korálů, tyrkysů a dalších přírodních kamenů. Díky procesu pokročilé impregnace dodává šperkům nový lesk. Zaručuje profesionální čistící výsledky. 100% bez oděrek.

Domácí čištění kovových částí šperků s jemnými přírodními kameny

  1. Začněte čištěním kamenů, popsaným výše.
  2. Následně můžete použít silnější čistič na čištění kovové části, musíte se ale vyhnout kamenům. Proto nedoporučujeme roztok, ale preferujeme impregnovanou utěrku, kterou se lépe zaměříte na určitou část šperku. Máte-li tedy např. zlatý prsten s perlou, použijte - po vyčištění celého šperku jemným přípravkem na perly – ještě na zlatou část impregnovanou utěrku Gold Cloth.

Impregnovaná praktická textilní utěrka Gold Cloth čistí a obnovuje lesk zlatých šperků ze žlutého, bílého a růžového zlata a pozlacených šperků. Díky procesu pokročilé impregnace dodává zlatým šperkům nový lesk. Zaručuje profesionální čistící výsledky. 100 % bez oděrek.

Podívejte se na rozdíl mezi zanedbaným a vyčištěným stříbrným šperkem!

Jednoduchou péči s prostředky Hagerty si prohlédněte v krátkém videu.

Může Vás také zajímat

cisteni-kovovych-casti-kuchyn.png

Ekologické čištění nerezu

Nerezové povrchy v domácnosti, jako je dřez, lednice, nebo baterie, lze vyčistit i bez čisticích…

Přečíst článek

skvrny.png

Čištění skvrn

Rozlité červené víno nebo káva na koberci. Hranolky i s kečupem, vysypané na textilní sedačce.…

Přečíst článek

okna.png

Ekologické čištění skla

Možná tomu nebudete věřit, ale i sklo lze mýt bez čisticích prostředků. Stačí použít rukavici z…

Přečíst článek

koupelna.png

Ekologické čištění keramiky (obklady, umyvadla)

Ačkoliv můžete mít zažitý systém mytí keramiky abrazívním prostředkem (pískem), není to zrovna…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace