Navigace

CZK / EUR

Čištění kovových částí kuchyňských spotřebičů

cisteni-kovovych-casti-kuchyn.png

Jak vyčistit kuchyňské spotřebiče tak, aby se leskly a nezůstávaly na nich šmouhy?

Základním postupem je denní mytí odmašťovacím prostředkem, aby na povrchu nezůstávaly usazeniny. Používejte vždy jemný hadřík a vyvarujte se abrazivním prostředkům – i jemné oděrky způsobí např. na nerezovém povrchu nevratnou škodu. Mytí musí být opravdu šetrné, proto je nutné povrch umýt co nejdříve po zašpinění, než se vytvoří usazenina.

Pro ty, kteří upřednostňují řešení bez chemického prostředku, nabízí Hagerty rukavici z mikrovlákna, která má svůj povrch speciálně uzpůsobený pro mytí nerezu bez chemických prostředků. Jednou stranou rukavice odstraníte nečistoty a druhou stranou povrch doleštíte. Jednoduché a ekologické řešení.

Jednou týdně pak použijte speciální prostředek na údržbu bílých kovů Hagerty White Metal Polish. Díky němu rozleštíte i zašlé skvrny a kapičky, které na povrchu zůstávaly i po důkladném čištění odmašťovacím prostředkem. Dodržte postup níže (vydržte a nechte leštidlo zaschnout, pak teprve rozleštěte) a budete překvapeni, jak povrch září! 

Krok 1: Odstraňte nánosy nečistot vlhkým hadříkem, můžete použít běžný odmašťovací prostředek.

Krok 2: Pomocí suchého hadříku naneste Hagerty White Metal Polish. Nechte zaschnout. Po zaschnutí rozleštěte. Uvidíte, že i větší plochy, na kterých dříve zůstávaly šmouhy (lednice, digestoř), se budou krásně lesknout! Prostředek navíc ponechá na povrchu ochrannou vrstvu odolnou proti dalšímu znečištění i skvrnám od vody.

Může Vás také zajímat

plastovy-nabytek-.png

Čištění plastového nábytku

Plast je velmi náchylný na poškrábání, při čištění je tedy nutné postupovat velmi opatrně. Vyhněte…

Přečíst článek

cisteni-hodinek.png

Čištění hodinek

Hodinky patří mezi nejvíce namáhané doplňky, špiní se o povrch pracovního stolu, zanáší se…

Přečíst článek

koberce.png

Čištění koberců

Koberce jsme zvyklí pravidelně vysávat, ale kromě běžného vysávání je třeba koberec jednou za čas…

Přečíst článek

podlahy.png

Čištění podlahy

Podlaha patří k nejnamáhanějším částem domácnosti, proto je náročné udržovat ji tak, aby vypadala…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace