Navigace

CZK / EUR

Čištění křišťálových lustrů

cisteni-kristalovych-lustru.png

Poradíme vám, jak vyčistit křišťálový lustr, aniž byste ho museli rozebírat.

Křišťálový lustr tvoří vznešenou dominantu každého interiéru, ať už jde o interiér starobylých paláců či moderní interiér luxusních prostor. Čištění křišťálového lustru však bývá noční můrou jeho majitele. Proto se čištění odkládá, čímž se nánosy prachu a špíny zvětšují. To omezuje průchod paprsků světla a také to komplikuje následné čištění, ke kterému dříve nebo později musí stejně dojít. Abychom lustr udrželi v dobré kondici, měli bychom ho čistit alespoň dvakrát ročně.

Existují různé způsoby, jak lustr vyčistit. Mnoho lidí lustr pracně rozebírá a myje ve vaničce s vodou a saponátem nebo v myčce na nádobí. Někomu se nechce lustr rozebírat a omývá hadříkem kousek po kousku ze štaflí.

Máme pro vás ale daleko jednodušší řešení s použitím spreje Hagerty Crystal Clean. S tímto prostředkem stačí celý lustr (včetně kovových částí) nastříkat a špína steče spolu s kapalinou na podložku.

Jediná příprava, kterou je nutné před mytím udělat, je umístění nepropustné podložky na zem pod lustr, aby měla špína kam okapat. Pak stačí jen vypnout elektřinu a nastříkat sprej na lustr. Jak jednoduché!

Pokud chcete vyčistit lustr zcela bez práce, můžete si pozvat profesionála, který vám lustr vyčistí a vy můžete jen sledovat tu dokonalou proměnu. Pozvěte si některou ze specializovaných firem, zabývajících se výrobou a servisem křišťálových lustrů.

Může Vás také zajímat

Jarní úklid: jak vyčistit venkovní nábytek

| Petra Koubová

Blíží se krásné dny a my si brzy budeme moci užívat naše venkovní prostory. Jaro ale znamená velký…

Přečíst článek

7-Leading-Space-Boosting-Bathroom-Design-Ideas-scaled.jpg

Naše tipy pro rychlý úklid koupelny

V koupelně trávíte čas každý den, a proto je důležité se o ni starat. Uklízet tuto místnost je však…

Přečíst článek

bytove-doplnky-domacnost-uklid.jpg

7 tipů pro udržení čistoty v domě

Udržet doma čistotu a pořádek není vždy snadné, zvláště pokud nemáte rádi uklízení. Radíme vám,…

Přečíst článek

sperky-I.jpeg

Víte jak čistit stříbrné šperky?

Stříbrné šperky mají tendenci oxidovat a to jim nesluší. Vraťte svým šperkům druhý život s…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace