Navigace

CZK / EUR

Čištění křišťálových lustrů

cisteni-kristalovych-lustru.png

Poradíme vám, jak vyčistit křišťálový lustr, aniž byste ho museli rozebírat.

Křišťálový lustr tvoří vznešenou dominantu každého interiéru, ať už jde o interiér starobylých paláců či moderní interiér luxusních prostor. Čištění křišťálového lustru však bývá noční můrou jeho majitele. Proto se čištění odkládá, čímž se nánosy prachu a špíny zvětšují. To omezuje průchod paprsků světla a také to komplikuje následné čištění, ke kterému dříve nebo později musí stejně dojít. Abychom lustr udrželi v dobré kondici, měli bychom ho čistit alespoň dvakrát ročně.

Existují různé způsoby, jak lustr vyčistit. Mnoho lidí lustr pracně rozebírá a myje ve vaničce s vodou a saponátem nebo v myčce na nádobí. Někomu se nechce lustr rozebírat a omývá hadříkem kousek po kousku ze štaflí.

Máme pro vás ale daleko jednodušší řešení s použitím spreje Hagerty Crystal Clean. S tímto prostředkem stačí celý lustr (včetně kovových částí) nastříkat a špína steče spolu s kapalinou na podložku.

Jediná příprava, kterou je nutné před mytím udělat, je umístění nepropustné podložky na zem pod lustr, aby měla špína kam okapat. Pak stačí jen vypnout elektřinu a nastříkat sprej na lustr. Jak jednoduché!

Pokud chcete vyčistit lustr zcela bez práce, můžete si pozvat profesionála, který vám lustr vyčistí a vy můžete jen sledovat tu dokonalou proměnu. Pozvěte si některou ze specializovaných firem, zabývajících se výrobou a servisem křišťálových lustrů.

Může Vás také zajímat

plastovy-nabytek-.png

Čištění plastového nábytku

Plast je velmi náchylný na poškrábání, při čištění je tedy nutné postupovat velmi opatrně. Vyhněte…

Přečíst článek

cisteni-hodinek.png

Čištění hodinek

Hodinky patří mezi nejvíce namáhané doplňky, špiní se o povrch pracovního stolu, zanáší se…

Přečíst článek

koberce.png

Čištění koberců

Koberce jsme zvyklí pravidelně vysávat, ale kromě běžného vysávání je třeba koberec jednou za čas…

Přečíst článek

podlahy.png

Čištění podlahy

Podlaha patří k nejnamáhanějším částem domácnosti, proto je náročné udržovat ji tak, aby vypadala…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace