Navigace

CZK / EUR

Čištění podlahy

podlahy.png

Podlaha patří k nejnamáhanějším částem domácnosti, proto je náročné udržovat ji tak, aby vypadala jako nová. Nicméně to není nemožné. Pro péči je zásadní, z jakého materiálu je podlaha vyrobena, proto vždy vybírejte prostředek dle materiálu podlahy.

Dřevěná či laminátová podlaha

Dřevo i laminát ideálně vytírejte plochým mopem, který vždy důkladně vyždímejte. Použijte speciální prostředek na dřevěné podlahy, jako je Hagerty Wood Care, který nezanechává bílé skvrny, důkladně čistí a leští a zároveň na podlaze ponechá ochrannou vrstvu, která chrání před usazováním špíny.


Kamenná podlaha

Kamenné podlahy jsou velmi náchylné na poškrábání, vyhněte se proto písku či jinému abrazivnímu čištění. Nepoužívejte ani leštěnku nebo vosk, zkrátka použijte výhradně přípravky, které jsou pro daný druh kamene výhradně určeny.

Podlaha z leštěného kamene

Šetrným prostředkem na čištění leštěných povrchů – mramoru, leštěného kamene i leštěného a voskovaného betonu je Hagerty Marble Care, který nejen vyčistí, ale zároveň i mineralizuje a vyživuje kámen bez zanechání skvrn. 


Podlaha z přírodního kamene – pískovec, terakota, břidlice

Přírodní kámen se udržuje hůře než leštěné podlahy, jeho hrubý povrch tvoří ideální prostředí pro usazování prachu a dalších nečistot. Speciální prostředek pro čištění přírodního kamene Hagerty Natural Stone Care podlahu čistí a zároveň vyživuje a chrání před usazováním špíny.

Může Vás také zajímat

plastovy-nabytek-.png

Čištění plastového nábytku

Plast je velmi náchylný na poškrábání, při čištění je tedy nutné postupovat velmi opatrně. Vyhněte…

Přečíst článek

cisteni-hodinek.png

Čištění hodinek

Hodinky patří mezi nejvíce namáhané doplňky, špiní se o povrch pracovního stolu, zanáší se…

Přečíst článek

koberce.png

Čištění koberců

Koberce jsme zvyklí pravidelně vysávat, ale kromě běžného vysávání je třeba koberec jednou za čas…

Přečíst článek

silver-uvodni.png

Čištění stříbra

Zde vidíte fotku krásného nového stříbrného šperku. Stříbro ale bohužel za chvíli zkoroduje, mění…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace