Navigace

CZK / EUR

Čištění podlahy

podlahy.png

Podlaha patří k nejnamáhanějším částem domácnosti, proto je náročné udržovat ji tak, aby vypadala jako nová. Nicméně to není nemožné. Pro péči je zásadní, z jakého materiálu je podlaha vyrobena, proto vždy vybírejte prostředek dle materiálu podlahy.

Dřevěná či laminátová podlaha

Dřevo i laminát ideálně vytírejte plochým mopem, který vždy důkladně vyždímejte. Použijte speciální prostředek na dřevěné podlahy, jako je Hagerty Wood Care, který nezanechává bílé skvrny, důkladně čistí a leští a zároveň na podlaze ponechá ochrannou vrstvu, která chrání před usazováním špíny.


Kamenná podlaha

Kamenné podlahy jsou velmi náchylné na poškrábání, vyhněte se proto písku či jinému abrazivnímu čištění. Nepoužívejte ani leštěnku nebo vosk, zkrátka použijte výhradně přípravky, které jsou pro daný druh kamene výhradně určeny.

Podlaha z leštěného kamene

Šetrným prostředkem na čištění leštěných povrchů – mramoru, leštěného kamene i leštěného a voskovaného betonu je Hagerty Marble Care, který nejen vyčistí, ale zároveň i mineralizuje a vyživuje kámen bez zanechání skvrn. 


Podlaha z přírodního kamene – pískovec, terakota, břidlice

Přírodní kámen se udržuje hůře než leštěné podlahy, jeho hrubý povrch tvoří ideální prostředí pro usazování prachu a dalších nečistot. Speciální prostředek pro čištění přírodního kamene Hagerty Natural Stone Care podlahu čistí a zároveň vyživuje a chrání před usazováním špíny.

Může Vás také zajímat

cisteni-kovovych-casti-kuchyn.png

Ekologické čištění nerezu

Nerezové povrchy v domácnosti, jako je dřez, lednice, nebo baterie, lze vyčistit i bez čisticích…

Přečíst článek

skvrny.png

Čištění skvrn

Rozlité červené víno nebo káva na koberci. Hranolky i s kečupem, vysypané na textilní sedačce.…

Přečíst článek

okna.png

Ekologické čištění skla

Možná tomu nebudete věřit, ale i sklo lze mýt bez čisticích prostředků. Stačí použít rukavici z…

Přečíst článek

koupelna.png

Ekologické čištění keramiky (obklady, umyvadla)

Ačkoliv můžete mít zažitý systém mytí keramiky abrazívním prostředkem (pískem), není to zrovna…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace