Navigace

CZK / EUR

Jak uklidit kuchyň v 5 krocích

Hagerty.png

Kuchyně je místnost v domě, kde spolu rádi trávíme čas. A když i rádi vaříme, využijeme různé pomůcky. Někdy dokonce spoustu pomůcek... Po každém použití vám doporučujeme dobře vyčistit pracovní desku a vaše nádobí i všechny spotřebiče, aby aby se nehromadily nečistoty.

Objevte v tomto článku produkty Hagerty, které pečují o vaši kuchyň a nádobí a také 5 kroků ke správnému úklidu kuchyně. Osvojte si tyto každodenní návyky a velký úklid už pro vás nebude žádný strašák.

Čisticí prostředky Hagerty do kuchyně 

Objevte naše produkty určené pro údržbu vaší kuchyně a nádobí:

Na varné desky: Čistič varných desek 

Toto mléko použijte k čištění a údržbě keramických nebo indukčních varných desek. Odstraňuje mastné skvrny a zbytky jídel bez poškození povrchu.

Na dřezy z nerezové oceli: White Metal Polish

Toto mléko leští domácí spotřebiče a další předměty vyrobené z oceli, nerezové oceli a chromu a odstraňuje rez, vodní kámen, mastnotu a otisky prstů. Chrání před kapkami vody po dobu několika týdnů a zabraňuje opětovné ztrátě lesku.

Na stříbrné příbory: Silver Bath

Tato čistící lázeň rozzáří zašlé vidličky, lžíce, nože a další stříbrné nebo postříbřené nádobí. Snadno udržuje a obnovuje lesk zoxidovaného stříbra, aniž by je poškodil.

Na čištění kuchyňských obkladů : Mikrovláknová rukavice

Tato rukavice z mikrovlákna odstraňuje mastné skvrny a leskne vaše kuchyňské dlaždice bez poškození povrchu. Používejte jej pro rychlé, efektivní a každodenní čištění pouze s několika kapkami vody.

1 - Důkladné čištění domácích spotřebičů 

Zatímco některé vaše spotřebiče vyndáte ze skříně jen občas, jiné se používají každý den.Třeba váš kávovar nebo varná konvice. K jejich efektivnímu vyčištění bez poškození, je dobré zvolit kvalitní prostředek na odstranění vodního kamene a předmět vyčistit šetrně.

Pravidelné čištění potřebuje i trouba, myčka, mikrovlnná trouba, lednice a mrazák. Při troše štěstí se ale některé vaše spotřebiče vyčistí samy, například zapnutím funkce pyrolýzy vaší trouby nebo spuštěním myčky naprázdno.

Nechte svou varnou desku zářit

Postupem času se na varné desce hromadí skvrny od mastnoty a jídla a je třeba je pravidelně udržovat. Ať už se jedná o plynovou, elektrickou nebo sklokeramickou varnou desku, nejdůležitější je použít správný čisticí prostředek.

Doporučujeme, abyste svou varnou desku jemně, ale pravidelně čistili měkkou houbičkou, aby byla v dobrém stavu. Nepoužívejte houbičky, které jsou příliš abrazivní a mohly by poškrábat nebo poškodit povrch. Pro usnadnění čištění navíc neváhejte použít odmašťovací sprej nebo speciální přípravek (např. Hagerty Cooktop Care) a nezapomínejte ani na údržbu odsavače par.

2 - Čištění kuchyňských stěn a skříněk

Je dobré vnitřky skříní pravidelně čistit. Vyndejte všechny sklenice, plechovky, balíčky cereálií a těstoviny, aby byly vaše skříňky prázdné. Využijte příležitosti a vyhoďte vše, co má prošlou životnost, a vytříďte vše, co již nepoužíváte.

Odstraňte drobky, stopy oleje a nečistoty hadříkem navlhčeným vodou nebo odmašťovacím sprejem. Na závěr nezapomeňte na vnější stranu dvířek a vyčistěte je přípravkem přizpůsobeným typu krytiny (přírodní dřevo, akryl, lak...).

Stěny kuchyně bývají často pocákány různými omáčkami nebo oleji. Při vysychání se tyto skvrny sice stávají se diskrétnějšími, ale o to obtížnější je pak jejich odstranění.

Doporučujeme proto pravidelně otírat případné nečistoty ze stěn vlhkou houbičkou, abyste stěny své kuchyně udrželi čisté.

Reorganizace vaší kuchyňské desky 

Toto je možná nejdůležitější oblast úklidu. Každý den tady vaříte a hromadí se na ní bakterie. Nejlepší je tedy uklidit si na pracovní desce a zjednodušit úklid na pouhé rychlé setření vlhkou houbičkou, kdykoliv to bude potřeba.

Opět dopuručujeme zvolit přípravek přizpůsobený povrchu pracovní desky (žula, nerez, dlaždice, dřevo atd.) a dobře jej opláchněte, aby nezanechával stopy.

Odpojte drobné spotřebiče a všechny, které nepoužíváte denně, ukliďte. Vyčistitěte všechna zákoutí a nezapomeňte ani na spodní stranu toustovače.

3 - Důkladné čistění podlahy 

Vaše kuchyňská podlaha také potřebuje určitou údržbu. Expresní čištění bude samozřejmě účinné pouze v případě, že jej budete provádět pravidelně, ideálně každý týden. Tajemství, jak udržet vaši kuchyni čistou: PRAVIDELNÝ ÚKLID!

Údržba mramorové podlahy 

Prach a špína jsou nepřáteli mramorových podlah, protože mohou způsobit drobné škrábance, které zmatní povrch a umožní nečistotám proniknout do prasklin.

Přestože je většina mramorových podlah ošetřena impregnací, která brání vzniku skvrn, doporučujeme podlahu vyčistit okamžitě, jakmile ji zašpiníte. Důkladné čištění mramorových podlah je nutné pouze jednou za měsíc.

Pro rychlé a snadné čištění použijte náš šampon na čištění mramorových podlah Marble Care.

Údržba dřevěné podlahy 

Nejúčinnějším způsobem čištění podlahy je provádět malý, pravidelný úklid, než nechat nečistoty nahromadit, což pak dělá úklid mnohem obtížnější.

Pravidelným vysáváním nebo zametáním podlahy se vyhnete hromadění přebytečného prachu a nečistot, které by se mohly usadit v podlaze a způsobit skvrny nebo poškodit povrch.

Pro obnovení lesku a údržbu vaší podlahy můžete využít náš produkt pro dřevěné podlahy: Péče o dřevo.

4 - Pravidelné čistění dřezu 

Pokud chcete, aby váš nerezový dřez nebo lednice vypadaly dobře, je nejlepší očistit je každý den. K odstranění skvrn od vody, vodního kamene a mastnoty použijte trochu mýdlové vody nebo vhodný přípravek (např. Hagerty White Metal Polish). U odolných skvrn si dejte pozor, abyste nepoškodili povrch použitím příliš abrazivních přípravků.

Čas od času můžete do dřezu nalít čistič odpadů, abyste jej uvolnili a odstranili případné případné nepříjemné pachy.

5 - Čištění stříbra a stříbrných příborů 

Ze stříbra se vytváří krásné, kvalitní kusy, jako vázy, svícny, nádobí a příbory. Elegantní předměty dodají vašemu stolu a policím luxusní nádech, ale časem mohou zmatnět.

O stříbrné předměty je potřeba pravidelně pečovat, aby bylo možné se jimi pochlubit a váš stůl mohl ještě více zářit. Hagerty nabízí řadu čisticích prostředků na vaše stříbrné předměty.

A teď už víte, jak se každý den v rychlosti postarat o svou kuchyni, aby vás Velký úklid už nikdy nestrašil. Dobrou chuť!

Může Vás také zajímat

Jarní úklid: jak vyčistit venkovní nábytek

| Petra Koubová

Blíží se krásné dny a my si brzy budeme moci užívat naše venkovní prostory. Jaro ale znamená velký…

Přečíst článek

7-Leading-Space-Boosting-Bathroom-Design-Ideas-scaled.jpg

Naše tipy pro rychlý úklid koupelny

V koupelně trávíte čas každý den, a proto je důležité se o ni starat. Uklízet tuto místnost je však…

Přečíst článek

bytove-doplnky-domacnost-uklid.jpg

7 tipů pro udržení čistoty v domě

Udržet doma čistotu a pořádek není vždy snadné, zvláště pokud nemáte rádi uklízení. Radíme vám,…

Přečíst článek

sperky-I.jpeg

Víte jak čistit stříbrné šperky?

Stříbrné šperky mají tendenci oxidovat a to jim nesluší. Vraťte svým šperkům druhý život s…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace