Navigace

CZK / EUR

Jak na domácí čištění šperků

ringsbracelet.jpg

Velmi dobře chápeme a podporujeme potřebu věnovat vašim šperkům zaslouženou péči. Vždyť jsou vystaveny prachu a nečistotám, vzduchu a vlhkosti, krémům, mýdlům nebo dokonce i parfémům a to se může časem na vašich oblíbených kouscích podepsat a připravit je o krásu a lesk.

Naštěstí lze většinu cenných předmětů z vaší šperkovnice vyčistit, aniž byste potřebovali profesionálního klenotníka. Vraťte zašlému stříbru a zlatu jejich lesk a nechte drahé kameny jako jsou diamanty, rubíny, smaragdy, safíry nebo perly znovu zazářit.

Profesionální čisticí roztok pro vaše šperky 

Pokud chcete mít i doma profesionální výsledky, produkty Hagerty jsou ideální k čištění vašich šperků, hodinek a doplňků. Naše produkty pro péči o šperky (čistící lázně a čisticí utěrky) se snadno používají, nabízejí okamžité výsledky a vydrží vám mnoho měsíců.

Hagerty Jewel Clean: Čisticí lázeň na šperky 

Lázeň čistí a udržuje šperky z drahých kamenů (diamanty, safíry, rubíny), zlata a platiny. S lázní Jewel Clean získají vaše šperky zpět svůj lesk a patentované složení zabrání mikroškrábancům i dalšímu poškození.

Objevte nabídku čisticích lázní na zlato, stříbro, perly a bižuterii přímo v našem internetovém obchodě.

Hagerty Silver Cloth: Utěrka na stříbro 

Využijte tuto praktickou utěrku, aby vaše stříbrné šperky a doplňky znovu zazářily v dokonalém lesku. Cenný šperk stačí jemně vyleštit a čistým bavlněným hadříkem odstranit nečistoty. O vaše vzácné šperky se tak postaráte rychle a bez jejich poškození.

Objevte online naši řadu impregnovaných utěrek pro péči o diamanty, zlato, perly a bižuterii.

Hadřík Hagerty z nerezové oceli: Utěrka na nerezovou ocel

Tato utěrka čistí a pečuje o vaše hodinky a doplňky z nerezové oceli a jiných kovů. Impregnovaná utěrka ze 100% bavlny odstraní nečistoty a vaše cennosti znovu zazáří. Čištění je snadné, s okamžitým efektem a bez poškození povrchu oceli.

Chcete objevit kompletní sortiment Hagerty na péči o šperky? Přejděte do našeho internetového obchodu.

Jak si vyčistím šperky doma? 

Pokud vaše šperky nebo doplňky ztratily lesk, raději využívejte pouze odborníky schválené metody čištění. Pokud nemáte po ruce náš čistící roztok, zde je několik doporučení, kterými se můžete řídit.

Jak vyčistím své stříbrné šperky? 

Pokud nemáte po ruce žádné profesionální přípravky a potřebujete své stříbrné šperky vyčistit hned, vyzkoušejte některý z níže uvedených způsobů.

  1. Použijte prostředek na mytí nádobí - smíchejte několik kapek mýdla s teplou vodou. Namočte do roztoku měkký hadřík a použijte jej k otírání šperků, aby se odstranily skvrny. Poté opláchněte studenou vodou a osušte dalším měkkým hadříkem.
  2. Zkuste použít jedlou sodu - pro více zašlé šperky smíchejte tři díly jedlé sody s jedním dílem vody. Navlhčete stříbrný šperk a naneste pastu měkkým hadříkem, který nepouští vlákna. Zapracujte jej do štěrbin ve šperku a pomocí hadříku rozetřete po povrchu šperku. Poté dobře opláchněte a vyleštěte dosucha.
  3. Vyzkoušejte zubní pastu - stejně jako abraziva v zubní pastě odstraňují skvrny z vašich zubů, mohou také odstranit skvrny ze stříbra. Naneste kousek bílé zubní pasty (ne gelu) na zašlé stříbro a jemně otřete prstem nebo měkkým hadříkem. Opláchněte teplou vodou a vyleštěte stříbro měkkým hadříkem.

Uvědomte si, že tato ošetření nezabrání opětovné oxidaci a odborníci na stříbro doporučují nepoužívat je příliš často (pokud vůbec). Postříbřené šperky nedrhněte, abyste neopotřebovali tenkou povrchovou úpravu.

Nejlepší způsob, jak čistit a udržovat své stříbrné šperky, je používat dobré čisticí prostředky speciálně určené pro stříbro (Hagerty Silver Clean & Silver Cloth). Obsahují přísady, které rozpouštějí a odstraňují skvrny a zanechávají ochrannou vrstvu, která zabraňuje další oxidaci stříbra.

Jak vyčistím své zlaté šperky? 

Dopřejte náramkům, náhrdelníkům a náušnicím ze zlata jemnou koupel v teplé vodě s několika kapkami mycího prostředku.

Do roztoku vložte šperky a nechte asi pět minut máčet. Šperky klidně rozviřte. Poté můžete přejet měkkým zubním kartáčkem po štěrbinách a článcích šperku, abyste z nich odstranili nečistoty. Opláchněte šperky pod tekoucí vodou a osušte měkkým hadříkem.

Pokud ale chcete dosáhnout optimálních výsledků, odborníci doporučují používat k čištění zlatých šperků profesionální přípravky (Hagerty Gold Clean & Gold Cloth).

Jak vyčistit diamantový prsten? 

Je snadné obnovit lesk drahých kamenů a polodrahokamů, jako jsou diamanty, rubíny, smaragdy a safíry, zasazených do zlata. Zlato můžete vyčištit metodou uvedenou výše.

V roztoku jemně očistěte kameny a osazení měkkým zubním kartáčkem a poté je ponořte do čisté vody, abyste je opláchli, nebo je vložte do cedníku a opláchněte pod tekoucí vodou. Vysušte je a obdivujte nově nabitý lesk.

Při čištění drahých kamenů však buďte velmi opatrní, protože některé směsi mohou naopak zhoršit jejich lesk. Doporučujeme používat profesionály schválené produkty navržené speciálně pro čištění drahých šperků (například naše Hagerty Jewel Clean, Jewel Cloth & Precious Stones Pencil).

Jak čistit perlové šperky? 

Perly jsou velmi porézní, proto mohou snadno ztratit svůj lesk. Pravidlo číslo jedna: nikdy své perly nenamáčejte, mohlo by dojít k oslabení a přetržení nitě.

Pro jemné čištění perel začněte položením náhrdelníku na měkký hadřík. Ponořte malý, čistý štětec na make-up do směsi teplé vody a mýdla a jemně vykartáčujte každou perličku. Poté perličky očistěte čistým, vlhkým, dobře vyždímaným hadříkem. Nechte náhrdelník uschnout položený naplocho, abyste zabránili natažení nitě.

Tento způsob čištění bez namání je vhodný i pro tyrkysy a opály. Můžete také zkusit použít Hagerty Fine Stones Clean & Fine Stones Cloth

Jak vyčistím svou bižuterii? 

Namočte hadřík do mýdlové vody a jemně setřete nečistoty. Poté očistěte hadříkem navlhčeným v čisté vodě. Šperk osušte a položte spodní stranou vzhůru, aby dovnitř neprosakovala vlhkost. 

Dejte si pozor, abyste bižuterii nenamočili do vody, protože kameny (obvykle křišťály, zirkony a sklo) jsou do bižuterního šperku spíše vlepené než zasazené. Mohlo by dojít k rozpuštění lepidla a uvolnění kamínků.

Hagerty vám k čištění vaší bižuterie navrhuje používat Fashion Jewelry Clean & Fashion Jewelry Cloth.

Péče o šperky 

Perly, organické drahé kameny nebo jemné šperky nikdy nečistěte abrazivními čisticími roztoky. K čištění šperků vždy používejte hadřík a jemné mýdlo.

Perly jsou velmi křehké a při nesprávné manipulaci se mohou snadno poškrábat. Jsou pokryty tenkou vrstou perleti, která by se mohla poškodit, pokud se použije příliš hrubý způsob čištění.

Abyste se co nejvíce vyhnuli znečištění a poškození vašich šperků, vždy je před jakoukoli činností, která by je mohla ohrozit (práce na zahradě, vaření, sport a pláž...), sundejte.

Jak je vidět, existuje mnoho způsobů čištění šperků. Teď víte, co musíte udělat, abyste se o své cennosti dobře postarali. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Může Vás také zajímat

Jarní úklid: jak vyčistit venkovní nábytek

| Petra Koubová

Blíží se krásné dny a my si brzy budeme moci užívat naše venkovní prostory. Jaro ale znamená velký…

Přečíst článek

7-Leading-Space-Boosting-Bathroom-Design-Ideas-scaled.jpg

Naše tipy pro rychlý úklid koupelny

V koupelně trávíte čas každý den, a proto je důležité se o ni starat. Uklízet tuto místnost je však…

Přečíst článek

bytove-doplnky-domacnost-uklid.jpg

7 tipů pro udržení čistoty v domě

Udržet doma čistotu a pořádek není vždy snadné, zvláště pokud nemáte rádi uklízení. Radíme vám,…

Přečíst článek

sperky-I.jpeg

Víte jak čistit stříbrné šperky?

Stříbrné šperky mají tendenci oxidovat a to jim nesluší. Vraťte svým šperkům druhý život s…

Přečíst článek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace